3600 ek göstergede son durum ne?Ne zaman meclisten geçiyor? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 3600 ek göstergede son durum ne?Ne zaman meclisten geçiyor?16.11.2018 02:55

3600 ek göstergede son durum ne?Ne zaman meclisten geçiyor?

3600 ek göstergede son durum ne?Ne zaman meclisten geçiyor?


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3600 ek gösterge konusuyla alakalı bir soruya, Polislerle ilgili biz 3600 ek gösterge konusunda söz verdikbunu yerine getireceğiz Bu sözün arkasındayız dedi.


Bu haber 1448 kez okundu.

3600 ek gösterge yasasında son durum binlerce memur tarafından merakla sorgulanmaya devam ediliyor. İçişleri Bakanı Soylu da bugün yaptığı açıklamayla beraber yüz binlerce polise müjdeli haberi verdi.

3600 ek göstergenin ne zaman yasalaşacağı milyonlarca memur tarafından merakla beklenip araştırılan konular arasında yer aldı. Yüz binlerce memuru ilgilendiren bu düzenlemenin ne zaman TBMM'de kabul edilerek yürürlüğe gireceği aşırı merak konusu. Peki, 3600 ek gösterge yasasında son durum ne oldu? Kimler ek göstergeden yararlanabilecek?

Bakan Soylu sevindirici haberi verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Polislerle ilgili biz 3600 ek gösterge konusunda söz verdik, bunu yerine getireceğiz. Bu sözün arkasındayız." dedi

Kimler bu ek göstergeden yararlanabiliyor?

3600 ek gösterge konusunda Çalışma Bakanlığı tarafından büyük bir çalışma yürütülüyor. Hazırlanan taslakta daha önce de ifade edilen polis, hemşire, din görevlisi memurlarının yanında kamuda idareci olarak çalışanlar da yer alıyor. Bu taslağa göre de şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, bölge müdürleri, üniversite genel sekreterleri, üniversitenin genel sekreter yardımcıları da ek gösterge artışından yararlanabiliyor. Taslak metine giren idarecilere belediyeler ve bağlı şirketlerdeki yöneticilerin de gireceği artık açıklandı. Bu bilgiye göre belediyelerde ve bağlı şirketlerde görev yapan daire başkanların da ek gösterge artışından faydalanacağı planlanıyor. Ek gösterge artışı gerçekleştiği zaman da bu memurların kendileriyle birlikte emeklileri de yararlanacak. Böylece bu uygulamanın mevcut emekliler için de geçerli olacağı söylendi.

Kimler nekadar alacak?

Memurların maaş hesabındaki ek göstergedeki artış mevcut maaşları artırmakla birlikte asıl büyük etkiyi emeklilik ikramiyesine ve emekli maaşına yapıyor.

Ek göstergesi 3600 olan memur ile daha da düşük olan bir memurun alacağı zam ya da maaş miktarı da aynı olmayacak.

ikramiyeler de artıyor

Kıdem ve dereceye göre de değişmesine rağmen ortalama olarak polislerde emekli maaşı 530 lira artacak ikramiye ise de 17 bin 100 lira artacak.

Öğretmenlerde de en az emekli maaşı artışı 500 lira oluyor ve ikramiyelerdeki artış 13 bin lirayı geçiyor. Ek göstergesi 2200'den 3600'e çıkacak personelde ikramiyenin artışı 20 bin lirayı geçiyor.

Yasa ne zaman çıkar

3600 ek göstergenin ne zaman yasalaşacağı konusunda henüz bir bilgi gelmedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3600 ek göstergeyle alakalı 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bir açıklamalarının olacağını belirtti


Etiketler: memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EMNİYET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/