OTOMOBİLDE FİYATLAR NE ZAMAN DÜŞECEK? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> OTOMOBİLDE FİYATLAR NE ZAMAN DÜŞECEK?24.02.2021 00:50

OTOMOBİLDE FİYATLAR NE ZAMAN DÜŞECEK?

OTOMOBİLDE FİYATLAR NE ZAMAN DÜŞECEK?


.Mart ayında kademeli olarak normalleşme adımlarının atılacağının duyurulmasının ardından ikinci el otomobil piyasasından hareketlilik sinyalleri geldi.


Bu haber 2600 kez okundu.

Sürekli yükselen ikinci el otomobil fiyatlarının da düşüşe geçtiğini vurgulayan oto galericileri, piyasalarda hareketlenmenin başladığını belirtti.

NORMALLEŞMEDEN ÜMİTLİYİZ

Koronavirüs salgınından olumsuz yönde etkilenen ikinci el otomobil piyasası son haftalarda normale dönmeye başladı. Normalleşme adımlarının ve global piyasalarda üretimin yeniden normale dönmesinin ardından ikinci el araç sektöründe hareketlenme gözlendi. Son dönemde ikinci el otomobil fiyatlarında devamlı yükselişin durduğunu aktaran galericiler, normalleşme adımlarıyla beraber ikinci el otomobil piyasalarında hareketlenme yaşanacağı yönünde görüş bildirdiler.

YAZ DÖNEMİNE DOĞRU SATIŞLAR ARTIYOR

İkinci el otomobil sektöründe son dönemde bir hareketlenme gözlendiğini aktaran Galerici Uğur Potur, ’’İkinci el otomobil sektöründe bir hareketlenme oluyor. Fiyatların devamlı yükseldiği bir dönem oldu ama şuanda fiyatlar sabitlenmiş durumda. Yaz dönemine doğru araç satışları artıyor. Mart ayında kısıtlamaların kaldırılmasıyla ikinci el otomobil sektörünün hareketlenmesini bekliyoruz’’ dedi.

Bir başka Galerici Nihat Karip, şöyle konuştu:

’’Son iki haftadır piyasalarda pozitif bir hareketlenme var. Araç fiyatları çok yükseldi, çok fazla düşeceğini de düşünmüyorum. Kısıtlamaların kalkmasıyla mart, nisan aylarında daha fazla hareketlenme bekliyoruz. Araç almak için uygun bir zaman olduğunu düşünüyorum. Önceki haftalarla kıyaslarsak son iki haftadır daha fazla araç satıyoruz. Kısıtlamaların da kalkmasıyla piyasalarda hareketlenme olacaktır’’.

“ARAÇ ALMAK İÇİN DOĞRU BİR ZAMAN”

Araba almak için uygun zaman olduğunu vurgulayan Ahmet Fidanlı isimli vatandaş, ’’üç aydır araç bakıyorum. Araç fiyatları çok yükseldi. Uzun zamandır araba arıyorum, alacağım arabayı yeni buldum. Araba fiyatları çok yükselmesine rağmen bu fiyat dalgalanması biraz durdu. Araç fiyatlarının çok fazla düşeceğini sanmıyorum. Araç almak için uygun zaman olduğunu düşündüm. İzmir’den İstanbul’a araç almak için geldim’’ biçiminde konuştu.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EKONOMİ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/