Kredi kartında taksit sayısı düzenlemesi… | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Kredi kartında taksit sayısı düzenlemesi…11.01.2019 00:00

Kredi kartında taksit sayısı düzenlemesi…

Kredi kartında taksit sayısı düzenlemesi…


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında taksit sınırını değiştirdi. Buna göre yeni düzenlemede 3 aydan 9 aya çıkardı.


Bu haber 2587 kez okundu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) televizyon alımında uygulanan taksit sayısında yeni gelişmeler yaşandı.

BDDK, fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında taksit sınırında değişikliğe gitti. 3 ay olan taksiti 9 aya çıkardı.

BDDK’nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliğin bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Açıklamaya göre, değişiklikle mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de içinde olmak üzere, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde, taksitlendirme sürelerinin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nın görüşü alınarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nca (BDDK) belirlenmesinin düzenlendiği ifade edildi.

taksFFGB567rBJBkkOKbFRXZ0uXrw

Yönetmelik değişikliğiyle taksitlendirme süreleriyle ilgili karar alma sürecinin hızlı olabilmesi ve uygulamada esneklik sağlanmasının hedeflendiği kaydedilen açıklamada, şunlar ifade edildi:

“Bu çerçevede, kurumumuzun internet sayfasında da yayımlanan 11 Ocak 2019 tarih ve 8198 sayılı kurul kararıyla söz konusu yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve yasakları aynı şekilde belirlenmiş olup, ayrıca, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırı artık 9 aya çıkarılmıştır.”

HANGİ ÜRÜNDE KAÇ TAKSİT MEVCUT?

Banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik çerçevesinde, ürün veya hizmet grubuna göre taksit sınırları ve yasaklarında mevcut durum şu şekilde:

rtynu789ASDFtn2fRKk64C1YsAIzJeg

fthnyuolr221dC1s637UC4JnhCQ8a7xA


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -Memurlar - Kamu Görevlileri -Tehdit Altında -Görevden Atılacaklar

Diğer EKONOMİ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/