İkinci el araçlarda yeni dönem başlıyor... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İkinci el araçlarda yeni dönem başlıyor...01.09.2019 01:13

İkinci el araçlarda yeni dönem başlıyor...

İkinci el araçlarda yeni dönem başlıyor...


Trafik sigortası tarife uygulama esasları Eylül ayı itibariyle değişiyor. İkinci el araç alanlar önceden 15 gün satıcının sigortasını kullanabilirken, bu değişiklikten sonra yeni alıcının aracı aldığı gün sigortasını yaptırması gerekecek.


Bu haber 839 kez okundu.

Trafik Sigortası'nda tarife uygulama esasları Eylül ayında değişecek. Bundan sonra ikinci el araç alacaklar, aracı aldığı zaman sigorta yaptırması gerekecek.

 Sigorta acentesi olarak hizmet veren Sigortacı Barış Gümüş, şunları söyledi:

"Trafik sigortasını alıcı 15 gün süreyle kullanıyordu. Şimdi de kullabiliyor ama Eylül ayı itibari ile bu 15 günlük bölümü artık kullanamayacak. Yeni alıcı anında aldığı gün sigortasını kesmek zorunda olacak. Yasa ile bu duyuruldu. Eylül itibari ile bu uygulama başlanacak.

Yeni alıcının mağdur olmaması için senelerdir böyle uygulama yapılıyordu. İnsanlar başka yerlerde noterden çıktıklarında hemen sigortalarını yaptırmıyor, aldıkları kişinin sigortalarını kullanabiliyorlardı. Bu alıcılar için bir avantaj ama satıcılar için dezavantaj oluşturdu. Dolayısı ile de devlet ve hazine yeni bir düzenleme ile alıcıların artık sigortalarını hemen kesmesini sağlayacak"


Etiketler: memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EKONOMİ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/