Erdoğan'dan elektrik faturası ve kredi kartı borcu müjdesi... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Erdoğan'dan elektrik faturası ve kredi kartı borcu müjdesi...08.01.2019 19:13

Erdoğan'dan elektrik faturası ve kredi kartı borcu müjdesi...

Erdoğan'dan elektrik faturası ve kredi kartı borcu müjdesi...


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak" dedi. Erdoğan, düzenli sosyal yardım alan vatandaşların 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini devletin üstleneceğini açıkladı.


Bu haber 1909 kez okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlere Ziraat Bankasından kredi kullandırılarak kart borçlarının kapatılacağını söyledi. Erdoğan ayrıca düzenli sosyal yardım alan vatandaşların aylık 150Kilowatt tüketimlerinin devlet tarafından karşılanacağını duyurdu.

80 LİRALIK ELEKTRİK FATURASINI DEVLET KARŞILAYACAK
Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw/saat elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda 2,5 milyon üzeri hanede 80 liralık elektrik faturasını devlet karşıyalayacak.

KREDİ KARTI BORÇLARI TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza, Ziraat Bankası aracılığıyla, kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Hangi banka olursa olsun, buradan alınan krediyle borçlar kapanacak. Aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek..

22 MİLYAR LİRALIK KREDİ KULLANDIRILACAK
Halkbank, esnaf ve sanatkarların işletme giderlerini karşılamak üzere 22 milyar liralık kredi kullandıracak. Bütün kurlara ilgili oyunlara rağmen, dengelenme sürecini yansıtmak için 10 milyarlık tutarını ilk çeyrekte kullandırma kararı aldık. Detayları yarın Halkbank tarafından paylaşılacak.

3 PUAN DESTEĞİNİ 5 PUANA ÇIKARIYORUZ
Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzerinde çalışanlar için 3 puan desteğini 5 puana çıkarıyoruz. 506 sigortalı çalıştıranlar için de 5 puan uygulamasını aynen devam ettiriyoruz.
Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EKONOMİ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/