Yargıtay, Fatih Terim'in tazminatını onadı! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Yargıtay, Fatih Terim'in tazminatını onadı!12.04.2019 00:00

Yargıtay, Fatih Terim'in tazminatını onadı!

Yargıtay, Fatih Terim'in tazminatını onadı!


Yargıtay, TFF’nin Fatih Terim’e 5 milyon 180 bin TL tazminat ödemesini hükmeden kararı onadı.


Bu haber 152 kez okundu.

Yargıtay, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Fatih Terim arasındaki sözleşmenin feshi davasında İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin belirlediği 5 milyon 180 bin TL'lik tazminat miktarını makul bularak, kararı onadı.

Terim'in Temmuz 2017'de İzmir'in Çeşme ilçesinde yaşadığı bir kavganın ardından TFF ile sözleşmesi feshedilmişti.

Terim de bunun üzerine Terim sözleşmesinin haksız olarak feshedildiğini belirterek, 12 milyon 950 bin TL'lik alacak davası açmıştı.

İstanbul İş Mahkemesi, bu talep üzerinden yüzde 40 indirim yaparak TFF'nin Terim'e toplam 9 milyon 324 bin TL ödeme yapmasına karar vermişti.

TFF karara itiraz ederek davayı Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşımış, 31. Hukuk Dairesi de Terim'in 12 milyon 950 bin TL üzerinden yüzde 60 indirim yaparak kalan 5 milyon 180 bin TL asıl alacak üzerinden takibinin devamına karar vermiş, yüzde 20 icra inkar tazminatını ise reddetmişti.

Dava daha sonra Yargıtay'a taşındı ve Yargıtay 9. Hukuk Dairesi de bugün görülen duruşmada TFF'nin Terim'e 5 milyon 180 bin TL ödeme yapmasına ilişkin alt mahkeme kararını onadı.Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/