MART’IN SONUNDA YENİ ADIMLAR ATILACAK! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> MART’IN SONUNDA YENİ ADIMLAR ATILACAK!15.02.2021 00:00

MART’IN SONUNDA YENİ ADIMLAR ATILACAK!

MART’IN SONUNDA YENİ ADIMLAR ATILACAK!


Uzmanlar, yeme içme sektörün oluşturacağı hareketlilik ile vakaların tekrardan yükselmesinden endişe duyuyor.


Bu haber 1462 kez okundu.

Özellikle kafe-lokanta gibi işletmelerin belli kurallarla açılması söz konusu. Bu mekanların, HES kodu şartı, kişi sayısı sınırlaması ile faaliyetlerine tekrardan başlayabilir.

Uzmanlar, yeme içme sektörün oluşturacağı hareketlilik ile vakaların tekrardan yükselmesinden endişe duyuyor.

65 yaş üzeri ve 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağında gevşetilmesi tartışılan konular arasında. Yasakların hangi şartlarda, nasıl bir takvimle gevşetileceğini kabine toplantısındaki değerlendirmelerin yanı sıra Sağlık Bakanı Koca’ya sahadan gelecek veriler de belirleyecek.

Yasakların tamamen kaldırılması ise aşı takvimine bağlı. Eğer mart ayı sonuna kadar en az 15 milyon kişi aşılanırsa, toplum bağışıklığı ile birlikte kademeli olarak ‘yeni normal’ için adımlar atılacak.

VAKALAR ANADOLU’DA HIZLA DÜŞÜYORBu planın uygulanması için şubat ayı ortasına kadar Çin’den 10 milyon doz aşı daha gelecek. Aşıların 14 günlük teknik incelemesi de dikkate alınarak, riskli grupların aşılanması iki ayda tamamlanacak.

Sekiz milyon yaşlı, bir milyon sağlık çalışanı, bir milyon öğretmen, bir milyon asker ve bir milyon emniyet mensubu bu grup içerisinde yer alacak.

Toplumun kurallara uyması, yasaklar konusundaki etkin denetim ile Anadolu’da büyükşehirlerde olduğu gibi vakalarda hızlı düşüş başladı.

Şu anda altı bin seyreden günlük vakaların büyük bir kısmı Kocaeli Gebze, Ankara-Ostim gibi sanayi kuruluşların oluşturduğu bölgelerde görülmekte.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/