KANTİNCİ ESNAFININ DURUMU NE OLACAK? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> KANTİNCİ ESNAFININ DURUMU NE OLACAK?25.03.2020 00:00

KANTİNCİ ESNAFININ DURUMU NE OLACAK?

KANTİNCİ ESNAFININ DURUMU NE OLACAK?


Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde alınan okullara ara verilmesi uygulaması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Bilim Kurulu tolantısı sonrası yaptığı açıklama ile 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.


Bu haber 4283 kez okundu.

Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde alınan okullara ara verilmesi uygulaması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Bilim Kurulu  tolantısı sonrası yaptığı açıklama ile 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

Bu süreçte kantinci esnafının durumu ne olacak?

Konuyla ,ilgili düşücelerini aldığımız Kantin işletmecisi Tanju KARAKUŞ ;”Eğitime verilen aranın uzatılmasının ardından Bu süreçte kantinci esnafı olarak yanımızda çalışanları işsizlik olmasın diye personelimizi işten çıkartmayacağız devletimize ve bu aziz milletimize desteğimiz tamdır. ödemesini gereken kira konusuna açıklık getirilmesi ve mağduriyet oluşmasının önüne geçilmesi gerekmekdedir.

Ayrıca Tatil kararı anî verildiği için kantin raflarında ürünlerin son kullanma tarihi sorun teşkil edebilir,bu esnafın mağduriyetin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Sadece İstanbulda 5 bine yakin okul kantini olduğunu varsayarak, Her kantinde ortalama 3 4 kişinin çalıştığını düşünürsek yaklaşık 20 bin kişinin istihtam edildiği ortaya çıkmakta Devlet’ yetkililerinin bu çalışanların mağdur edilmemesi konusunda Kantin işletmecilerine de gerekli desteği yapacaklarına inanıyoruz”dedi.

KAYNAK: http://kamudanajans.com/


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/