İlahiyatçı profesör Nurettin Turgay'a terör gözaltısı... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İlahiyatçı profesör Nurettin Turgay'a terör gözaltısı...09.10.2018 23:30

İlahiyatçı profesör Nurettin Turgay'a terör gözaltısı...

İlahiyatçı profesör Nurettin Turgay'a terör gözaltısı...


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın PKK/KCK terör örgütü ile ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında bugün gözaltına alınanlar arasında, ilahiyatçı Prof. Dr. Nurettin Turgay'ın da olduğu belirtildi.


Bu haber 339 kez okundu. İlahiyatçı Prof. Dr. Nurettin Turgay'ın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 8 ilde gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınanlar arasında olduğu bildirildi.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HDP'NİN İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTU

Diyarbakır'daki evinde gözaltına alınan Prof. Dr. Nurettin Turgay, Demokratik İslam Kongresi (DİK) üyesi olduğu ve Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğretim üyeliği yaptıktan sonra 24 Haziran seçimlerinde HDP'nin İzmir Milletvekili adayı olmuştu.

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır merkezli sekiz ilde şafak vakti gerçekleşen operasyonlarda, çoğu HDP üyesi 150'den fazla kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler arasında, gazeteciler Abdurrahman Gök, Kibriye Evren, Semiha Alankuş ve Esra Solin Dal ile HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Mehmet Şerif Çamçı da bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı operasyonlara ilişkin gün içinde yaptığı açıklamada, 90 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu. HDP kaynakları gözaltı sayısını 151 olarak açıklarken; AA'nın konuya dair haberinde ise 158 kişinin gözaltında olduğu ifade edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, operasyonun, 'terör örgütü PKK/KCK'nın KCK/TM yapılanmasının sözde toplumsal alan sorumlusu, kadın alan yapılanması, ideolojik alan, kent meclisleri, iş birlikçi, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) basın yayın kültür yapılanması, yerel yönetimler komisyonu ve siyasi partiler alanlarına yönelik' düzenlendiği kaydedildi.
Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/