Ana Sayfa
Ana Sayfa >> ÖZEL GÜVENLİK İŞ VE İŞLEMLERİ GENELGESİ14.02.2021 00:00

ÖZEL GÜVENLİK İŞ VE İŞLEMLERİ GENELGESİ

ÖZEL GÜVENLİK İŞ VE İŞLEMLERİ GENELGESİ


T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ”Özel Güvenlik Görevlileri İş ve İşlemleri” hakkında genelge yayınlandı.


Bu haber 2074 kez okundu.

Bakanlığımız taşra teşkilatı birimlerinde koruyucu güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi hakkında tereddüte düşüldügü ifade odilerek görüş talep edilen ilgi (ay’da kayıtlı yazınız incelenmiştir.

Sivil Savunma uzmanlarının görevleri İlgi (b)’de kayıtlı Yönetmelik’in 6’nci maddesinde “Sivil savunma, afet, acil durum, seferberlik ve koruyucu güvenlik hizmetlerinin düzenli ve etkin bir şekilde yürütülmesinden kurumun üst yöneticisi terkilidir. Üst Yönetici bu görevleri sivil savunma uzmanları eliyle yerine getirir.” şeklinde ifade edilmektedir.

Ayrıca, Ilgi (e) de kayıtlı Genelge’de sivil savunma uzmanlarının koruyucu güvenlik hizmetlerini yürüteceği belirtilmiştir.

M Buna göre, “Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi (OGNET)” veri girişlerinin ve bilgilerin güncelliğinin takibi ile ilgili iş ve işlemlerin sivil savunma uzmanlar/amirleri tarafından yürütülmesi uygun görülmektedir.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Ismail ÇOLAK

Bakan a. Genel Müdür


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/