Diyanete 9 bin 500 personel alım müjdesi... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Diyanete 9 bin 500 personel alım müjdesi...05.09.2018 14:23

Diyanete 9 bin 500 personel alım müjdesi...

Diyanete 9 bin 500 personel alım müjdesi...


Diyanet 2018 yılı sonuna kadar 9 bin 500 personel alımı için harekete geçti. TRT Haber'e konuk olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yıl sonuna kadar Diyanet İşleri Başkanlığı'na Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarına sözleşmeli 9 bin 500 personel alınacağını bildirdi. Alımlar KPSS ile yapılacak.


Bu haber 481 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Kadro müjdesi de veren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, bu yılın sonuna doğru din görevlisi alımı yapacaklarını bildirdi. 

Ali Erbaş, şunları kaydetti:
"Bu yıl sonuna doğru inşallah 9 bin 500 kişi alacağız. 6 bini imam, 3 bini Kur'an kursu öğretmeni 500'ü de müezzin. Bu yılın sonuna doğru Din Hizmetlerinde Seviye Belirleme Sınavı da yapacağız. İlahiyat fakültesi, imam hatip liselerinden, ön lisanstan yeni mezun olmuş kardeşlerimize de en azından bir fırsat tanıyalım diye o sınavı aralık ayında yapacağız. Yapacağımız sınavdan hemen sonra da alımlara başlayacağız."

TRT


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/