AYASOFYA ANKETİNDEN DİKKAT ÇEKEN SONUÇ | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> AYASOFYA ANKETİNDEN DİKKAT ÇEKEN SONUÇ21.07.2020 00:00

AYASOFYA ANKETİNDEN DİKKAT ÇEKEN SONUÇ

AYASOFYA ANKETİNDEN DİKKAT ÇEKEN SONUÇ


Ayasoyfa Camii’nin yeniden ibadete açılması sevinçle karşılanırken, alınan karara destek de artıyor. Optimar’ın yaptığı son ankete katılanların yüzde 60’ı Ayasoyfa kararını doğru buluyor. Haziran ayında bu aran yüzde 42.8’ti.


Bu haber 1852 kez okundu.

Ayasoyfa Camii’nin 86 yıl sonra ibadete açılması tüm Türkiye’de ve İslam dünyasında sevinçle karşılandı. Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Optimar’ın yaptığı Ayasofya anketinden dikkat çeken verileri paylaştı.

Selvi’nin bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

Türkiye’deki gelişmelerin yansımalarını anketler üzerinden izlemeye ayrı bir özen gösteriyorum. O nedenle Dr. Hilmi Daşdemir’in başkanı olduğu Optimar’ın 10-14 Temmuz tarihleri arasında yaptığı anketten bazı verileri paylaşacağım.

AYASOFYA’YA DESTEK YÜKSELDİ

Optimar halka Ayasofya’yı da sormuş. Ankete katılanların yüzde 60’ı Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasını doğru buluyor. “Müze olarak devam etmeliydi” diyenlerin oranı ise yüzde 27 seviyesinde kalıyor. “Kilise olsun” diyenler ise hiç yok. Herhangi bir fikri olmayanların oranı ise yüzde 12.2’ye tekabül ediyor. Ayasofya kararını Türk halkının önemli bir bölümü destekliyor. Ayasofya’yla ilgili tartışmaların kamuoyunun oluşturulması açısından etkili olduğunu söyleyebiliriz. Haziran ayı araştırmasında cami olarak açılmasını destekleyenlerin oranı yüzde 42.8’ken, “Müze olarak kalmalı” diyenler yüzde 23 seviyesindeydi. “Fikrim yok” diyenlerin oranı ise yüzde 20.6 seviyesindeydi. Hem cami, hem müze olsun diyenler ile “Fikrim yok” diyenlerin oranı azalmış, bu süreçte Ayasofya’ya destek yükselmiş.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/