Antalyalı esnaf şokta… | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Antalyalı esnaf şokta…11.08.2019 00:00

Antalyalı esnaf şokta…

Antalyalı esnaf şokta…


Antalya’da yaklaşık 110 esnafa 3 milyon TL tutarında kredi dağıtan Yeni Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde usulsüz ortak kaydı yapıldığına ilişkin iddiaların ardından başkan Mehmet Coşkun kayıplara karıştı.


Bu haber 127 kez okundu.

Antalya’da yaklaşık 110 esnafa 3 milyon TL tutarında kredi dağıtan Yeni Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde usulsüz ortak kaydı yapıldığına ilişkin iddiaların ardından başkan Mehmet Coşkun kayıplara karıştı. Merkezi Ankara’da bulunan Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği Coşkun hakkında soruşturma başlatırken, kooperatife üye esnafların tüm belgeleri de kayıp…

İddialara ilişkin soruşturma başlatan merkez birlik müfettişleri, olağanüstü genel kurul öncesinde 70 kişinin toplu olarak üye yapıldığını, 65 üyenin ise hiçbir gerekçe gösterilmeden üyelikten ihraç edildiğini tespit etti.

Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre uygulamalarla ilgili Kooperatif Başkanı Mehmet Coşkun hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

MERKEZİ BOŞALTTI

Yeni Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim kurulu üyesi Cavit Güç, “Maalesef Mehmet Coşkun’a ulaşamıyoruz. Kendisi kooperatif merkezi olarak kullandığımız daireyi hiçbir üyeye, ortağa veya yönetim kurulu üyelerine haber vermeden boşaltmış. Merkeze ait eşyaların da ikinci el eşya dükkanına satıldığını öğrendik” dedi.

BAŞKAN SIR OLDU

Şaşkınlık içinde olduklarını vurgulayan Güç, “Kredi verdiğimiz esnafların dosyaları da ortada yok. O dosyaların içinde esnafımıza ait kişisel bilgiler mevcuttu. Biz hem merkez birliğimizi hem de savcılığı bilgilendirdik. Umarım Coşkun’a bir an önce ulaşılır. Çünkü tüm üyeler bizden hesap soruyor” diye konuştu.

“USULSÜZLÜK VAR”

Kooperatif ortakları arasında yer alan Antalya Lokantacılar Odası Yasin Tekdemir, şöyle dedi:

“Resmi bir kurumun merkezini hiç kimseye haber vermeden taşıyan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Oradaki tüm dosyalar resmi evrak niteliği taşıyor. Ortada açık bir usulsüzlük var. Yasal merciler mutlaka gereğini yapacaktır.”


Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/