Açık Kapı bürolarına 104 bin başvuru... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Açık Kapı bürolarına 104 bin başvuru...14.04.2019 19:49

Açık Kapı bürolarına 104 bin başvuru...

Açık Kapı bürolarına 104 bin başvuru...


İçişleri Bakanlığı, vatandaşların memnuniyetini arttırabilmek, sorunlara çözümler bulabilmek amacı ile valilik ve kaymakamlıklarda başlatılan Açık Kapı bürolarına, şimdiye kadar toplam 104 bin başvuru yapıldığını söyledi.


Bu haber 881 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı'ndan verilen bilgilere göre, devlet ile vatandaş arasındaki iletişim, güven, vatandaşın memnuniyetini arttırabilmek, sorunlara çözümler bulabilmek için Açık Kapı Projesi gerçekleştirildi. İlk aşamada 81 il valiliği ile İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde 48 ilçe kaymakamlığında açılan Açık Kapı büroları, bu yıl 112 ilçe kaymakamlığında daha açılacak. Şimdiye kadar Açık Kapı bürolarına toplam 104 bin başvuru yapıldı, başvuruların 99 bin 533'ü sonuçlandı. 2019 yılında Açık Kapı bürolarına toplam 38 bin 297 vatandaş başvurusu yapıldı. Bu başvuruların 34 bin 180'i sonuca ulaştı.

Vatandaşlar valilik ve kaymakamlıklara gelerek, burada bulunan personel ile yüzü yüze görüşerek başvuruda bulunabiliyor. Aynı zamanda acikkapi.gov.tr adresinden de ve Açık Kapı Mobil uygulaması üstünden de başvuru yapılıyor. Vatandaşlar sürecin aşamasını başvuru numarasıyla internet üzerinden takip edebiliyorlar.

Açık Kapı Bürolarına valilik-kaymakamlık hizmetleri, emniyet-güvenlik hizmetleri, uyuşturucuyla mücadele, sosyal hizmetler, eğitim, yerel yönetimle ve sağlık gibi konularda başvuru yapılıyor. Konusunda uzman Açık Kapı personeli, Vali ve Kaymakamlar ile İçişleri Bakanlığı tarafından takip ediliyor.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/