81 İlden Şehitlere Vefa Projesi | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> 81 İlden Şehitlere Vefa Projesi21.02.2018 22:00

81 İlden Şehitlere Vefa Projesi

81 İlden Şehitlere Vefa Projesi


Diyanet İşleri Başkanlığı “81 İlden Şehitlere Vefa Projesi” ni hayata geçirerek 100 Din görevlisini Çanakkale şehitliklerinde buluşturmayı planlıyor.


Bu haber 286 kez okundu.

Çanakkale’de toprağa düşen aziz şehitlerimiz anısına şehitliklerde ve ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu doğrultuda Çanakkale İli Eceabat İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan 81 İlden Şehitlere Vefa Projesi kapsamında 05 Mart-06 Mayıs 2018 tarihleri arasında, tüm illerden toplam 100 görevlimizin Çanakkale şehitliklerinde buluşturulması planlanmaktadır.

 Çanakkale’de 1915 yılında toprağa düşen aziz şehitlerimiz anısına şehitliklerde her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kapsamda Çanakkale İli Eceabat İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan “81 İlden Şehitlere Vefa Projesi” adıyla 05 Mart-06 Mayıs 2018 tarihleri arasında, tüm illerden toplam 100 görevlimizin Çanakkale şehitliklerinde buluşturulması planlanmıştır. Söz konusu çalışmayla şehitliklerin sıklıkla ziyaret edildiği aylarda ziyaretçilerin manevi duygularını harekete geçirecek faaliyetlere yoğunluk kazandırmak hedeflenmektedir. Proje kapsamında ülkemizin dört bir yanından gelecek seçkin görevlilerimizle, tespit edilen gerçek şehitliklerde haftanın 6 günü (Salı-Pazar) dönüşümlü olarak Kur’an-ı Kerim tilavet edilecek, vaaz ve nasihatte bulunulacak, gelen ziyaretçilere vakit namazları kıldırılacak ve dua edilecektir.

Bu vesileyle Çanakkale ruhu gönüllere nakşedilecek, yeni nesle Çanakkale Savaşlarının manevi yönleri daha etkin bir şekilde hissettirilerek milli/manevi şuur kazanmaları sağlanacaktır.

Personel ayarlamasını il müftülükleri yapacak.


Proje Kapsamında Personelin Geleceği İller ve Tarihleri

Proje Kapsamında Personelin Geleceği İller ve Tarihleri


Proje Kapsamında Personelin Geleceği İller ve Tarihleri@DiNiHABER.COM / 


Diğer DİYANET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/