3 milyon Türk toplama kamplarında! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 3 milyon Türk toplama kamplarında!13.05.2019 01:39

3 milyon Türk toplama kamplarında!

3 milyon Türk toplama kamplarında!


İşgalci Çin rejiminin toplama kamplarına hapsettiği Uygur ve Kazak Türklerinin sayısının 3 milyonu bulduğu açıklandı.


Bu haber 2728 kez okundu.

The New Arab ve Middle East Eye adlı medya kuruluşlarının köşe yazarlarından CJ Werleman, ABD İstihbarat teşkilatlarının Çin’in toplama kamplarında alıkoyduğu Müslümanların sayısının 1 milyondan 3 milyona çıktığını tespit ettiklerini öne sürdü.

Werleman, Twitter üzerinden konuyla ilgili olarak, “2019, 1944 değil – 3 milyon insana bir toplama kampında dini kimlikleri nedeniyle istismara uğruyor. Eski bir tutuklu olan Gülbahar Jalilova’ya göre Uygur bir Müslümanın Çin toplama kampına gönderilmesinin birkaç nedeni var: “Türkiye’ye seyahat etmek, telefonunuzla dua eden birinin görüntüsünü çekmek, İngilizceye çevirmek ve başörtüsü giymek.” Aslında, Uygur Müslümanlarının (Doğu Türkistan’daki) toplama kamplarına gönderilmesinin 48 nedenini biliyoruz. Bunlar dahil…”diye kaydetti.

İşgalci Çin yönetiminin kadın, çocuk ayrımı gözetmeksizin kendi inanç ve kültürlerini yaşatan Uygur ve Kazak Türklerini, çoğu zaman kültürel-dini sembollerini bahane ederek toplama kamplarına hapsediyor. Çin yönetimi “eğitim” adı altında daimi takibat altında tuttuğu Doğu Türkistanlıları radikal unsurlar olarak lanse etmeye çalışıyor.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/