Ana Sayfa
Ana Sayfa >> YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK?19.02.2021 00:23

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK?

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK?


Milli Eğitim Bakanlığı uygulamalı derslerde yüz yüze eğitimlerin nasıl olacağıyla alakalı açıklama yaptı.


Bu haber 1349 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğün açıklaması ise şu şekilde ;

01 Mart 2021 tarihinden itibaren de Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır.

1-Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çok Programlı Anadolu Liseleri alan/dal derslerinin yüz yüze eğitimlerinde “meslek.eba.gov.tr” internet adresinde yayınlanmakta olan “2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Dönem Çerçeve Öğretim Programı” kullanılacaktır.

2-Söz konusu çerçeve öğretim programlarında yer alan derslerin uygulama kazanımları yüz yüze, teorik olan kazanımları uzaktan eğitim yoluyla yapılacak şekilde Zümre Öğretmenler Kurulunca planlanacaktır.

3- Mesleki ve teknik Anadolu lisesi, çok programlı Anadolu lisesi, güzel sanatlar lisesi ve spor liselerin 12 nci sınıflarında yapılacak yüz yüze eğitim, öğrencilerin merkezi sınavlara dair beklentileri dikkate alınarak haftada 24 ders saatini geçmeyecek şekilde planlanarak yapılacaktır.

4-Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Liselerinde yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla verilecek dersler ve saatleri “meslek.eba.gov.tr” internet adresinde yayınlanmıştır.

5-Yüz yüze eğitimle yapılacak eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılım isteğe bağlı olup devam zorunluluğu aranmayacaktır.

Eğitim kurumunun öğrencilerin okula devamını takip edebilmesi ve bu kapsamda gerekli önlem ve tedbirleri alabilmesi için yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak olan öğrenciler için velileri tarafından, Kovid-19 salgını kapsamında herhangi bir sebeple öğrencisini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediğine dair talebini bir dilekçe ile eğitim kurumu müdürlüğüne iletmesi gerekecektir.

6-Mesleki Eğitim Merkezlerinde okulda yapılan alan/dal derslerin öğretimine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecektir.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/