SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM YAPILABİLİR! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM YAPILABİLİR!21.07.2020 23:22

SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM YAPILABİLİR!

SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM YAPILABİLİR!


Korona virüs salgını nedeniyle 13 Mart’ta tatil edilen okullar, eğitimlere uzaktan devam etmişti.


Bu haber 2171 kez okundu.

Millî Eğitim Bakanlığı, okulların 31 Ağustos’ta sıralarını öğrencilere açacağını belirtse de Bakan Selçuk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, açıklanan tarihinin prosedür gereği duyurulduğunu ve okulların açılıp açılmamasının, hasta sayılarındaki düşüşe bağlı olacağını söylemişti.  Selçuk’un bu açıklamasının ardından okulların ne zaman açılacağı da tartışma konusu oldu.

SAATLERE AYRILDI

Millî Eğitim Bakanlığı kaynaklarından edilen bilgilere göre, her ihtimale karşı hazırlıkların yapıldığı ve sınıarın bölündüğü aktarıldı. Bakanlığın, ‘seyreltilmiş eğitim’ adı verilen sistem için plan geliştirdiği ve okullardaki öğrenci sayısının azaltılması için saat dilimlerine bölünmeye başlandığı kaydedildi. Bu plana göre, öğrencilerin farklı saatlerde okullara gitmesi ve bu sayede, sınıardaki yoğunluğun azaltılması hedeeniyor. Bakanlık, hasta sayılarında istenen düşüşün yaşanması durumunda, yeni model ile sıraların, öğrencilerle buluşmasını sağlayacak.

ÖZEL OKULLAR DA PLANA UYACAK

Öte yandan, özel okulların da Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilecek planlara göre hareket edeceği ve sınıarda, bu doğrultuda ayarlama yapacağı kaydedildi. Özel okul yatlarında ise henüz bir gelişme olmadığı ve konu hakkındaki tartışmaların devam ettiği aktarıldı.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/