Okul öncesi kritik uyarı! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Okul öncesi kritik uyarı!09.09.2018 21:18

Okul öncesi kritik uyarı!

Okul öncesi kritik uyarı!


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018-2019 eğitim öğretim yılı için hazırladığı çalışma takvimini açıkladı. Böylelikle her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarının 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına başlama tarihi de belli oldu. Buna göre ilkokul, ortaokul ve lise birinci sınıf ile okul öncesi öğrencileri yarın ders başı yapıyor.


Bu haber 314 kez okundu.
Milyonlarca öğrenci ve velisi için okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabı çok önemli. Aileler 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını buna göre düzenleyecek. MEB tarafından yayınlanan genelgeye göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak. 17 Eylül’de açılacak olan okullar 14 Haziran 2019 Cuma günü kapanacak.

2007 yılında alınan bir kararla ilkokul 1. sınıf öğrencileri okula 1 hafta önce başlıyordu. Daha sonra okul öncesi öğrencileri için de oryantasyon süreci eklendi. Yıllardır devam eden bu uygulamaya bu yıl ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıf öğrencileri ve 9. sınıf öğrencileri de eklendi. Bu uygulamaya göre okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencileri, ortaokula geçen 5. sınıf öğrencileri ve bu yıl ilk defa liseye başlayacak 9. sınıf öğrencileri 10 Eylül Pazartesi günü okula başlayacak.

MEB’den yapılan açıklamaya göre 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerinin okulların normal açılma tarihinden 1 hafta önce okula başlatılmalarının sebebi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kolay uyum sağlaması. Erken başladıkları hafta boyunca 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerine okula uyum eğitimi verilecek. MEB bu uygulamayla öğrencilerin eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlaması hedefleniyor.

Kaynak : Milli Gazete
Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/