OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZ YÜZE DEVAM EDECEK… | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZ YÜZE DEVAM EDECEK…20.11.2020 20:05

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZ YÜZE DEVAM EDECEK…

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZ YÜZE DEVAM EDECEK…


Milli Eğitim Bakanlığı Resmî bir yazı yayınlayarak 4 Ocak 2021 tarihine kadar okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim yapılması talimatını verdi .


Bu haber 1482 kez okundu.

Daha önce yayınladığı resmî yazıda ,20 Kasım 2020 – 04 Ocak 2021 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği ve resmî ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumlarında etkinliklerin; ilkokullarda, ortaokullarda ve ortaöğretim kurumlarında tüm derslerin canlı sınıf uygulamaları, TRT EBA TV, EBA portal ve açık kaynaklı diğer güvenilir platformlar üzerinden uzaktan eğitim yoluyla işleneceği belirtilmişti.


Ancak Bakanlığımız ile ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda okul öncesi eğitim kurumlarında;

•Haftada 5 (beş) gün ve günde 6 (altı) etkinlik saati süreyle aralıksız yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olacak şekilde planlanacaktır.
•Okulun fiziki imkânları doğrultusunda bir gruptaki çocuk sayısı en az 5 olacak şekilde şube tanımlamaları yapılabilecektir.
•Fiziki imkânları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında salgın ile ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecektir.
•Çocukların ev ortamında da desteklenmesi amacıyla TRT EBA İlkokul kanalında her gün yayınlanan EBA Anaokulu kuşağını takip etmeleri ve ailelerin Temel Eğitim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan Erken Çocukluk Eğitim Takvimi ile diğer yayınlardan yararlanmaları sağlanacaktır.
•Okula kayıtlı olup yüz yüze eğitimi tercih etmeyen ailelerin çocuklarının kayıtları silinmeyecek olup bu çocukların da EBA Anaokulunu izlemeleri ve diğer eğitim materyallerinden yararlanmaları için gerekli önlemler alınacaktır.
İlgi (a) ve ilgi (b) yazılardaki açıklamalar ile yukarıdaki usul ve esaslar çerçevesinde okul öncesi eğitim faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik gerekli tedbirlerin hassasiyetle alınması hususunda,

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/