MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ...11.01.2021 20:40

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ...

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ...


Öğrencilerin en az bir yabancı dili yazılı ve sözlü iletişim kurabilecek şekilde iyi derecede öğrenmesini sağlamak amacı ile Millî Eğitim Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu yabancı dil eğitimi niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.


Bu haber 2064 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada uzaktan eğitim sürecinde yabancı dil öğretiminde verimliliği artırabilmek amacı ile yeni kılavuzlar hazırladığını duyurdu.

Öğrencilerin en az bir yabancı dili yazılı ve sözlü iletişim kurabilecek şekilde iyi derecede öğrenmesini sağlamak amacı ile Millî Eğitim Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu yabancı dil eğitimi niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Öğrencilerin konuşma, dinleme, okuma ve yazma alanlarından oluşan 4 temel dil becerisinde desteklenmesi amacı ile yeni ve eğlenceli İngilizce etkinlik kılavuzları hazırlandı. “Communicative Supplementary Materials for English Language Teachers and Students” isimli kitaplar, işinde uzman danışman akademisyenlerin rehberliğinde İngilizce öğretmenleri tarafından ilkokul 2. Sınıftan 8. Sınıfa kadar her sınıf düzeyinde ayrı ayrı oluşturuldu.Kılavuzlarda, toplamda 70 fasikül, 1642 sayfa olarak hazırlanan 7 kitapla beraber dinleme metinlerini içeren ses dosyaları da yer almakta.

Etkinlik kılavuzlarında öğretmenler için her beceri temelli etkinliğin başında o etkinliğe yönelik bilgiler ve etkinlik uygulama adımları da sunuldu. Bu sayede, öğretmenlerin etkinlik planlamalarını kolaylıkla takip edebilmeleri ve öğrencilerin dil becerilerini geliştirme süreçlerine verimli bir biçimde yardımcı olabilmeleri amaçlandı. Özellikle Kovid-19 salgın sürecinde sürdürülen uzaktan eğitim faaliyetlerini destekleyerek yabancı dil eğitiminde verimliliği artırabilmek amacı ile hazırlanan etkinlik kılavuzları EBA’da http://tegmmateryal.Eba.Gov.Tr sayfasında ilgili sınıf seviyelerinin İngilizce dersi sekmesinin altında yerini aldı.

Evrensel yapıda dil öğretimini çok önemsediklerini belirten Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hazırlanan materyallerin öğrencilerin temel dil becerilerini bütüncül olarak geliştirmeyi amaçladığını belirtti. EBA platformunda paylaşılan etkinlik kılavuzu hakkında bilgi veren Bakan Selçuk, “Çocuklarımızı 21. Yüzyıl becerilerine hazırlamak, onlara dilin hayatın bir parçası olduğunu benimseterek iletişim kurmalarına destek olmayı hedefliyoruz. Bu yönde hazırladığımız materyaller 2023 Eğitim Vizyonumuz hedefleri arasında yer alan disiplinler arası yaklaşımla ortaya konuldu. Kılavuzlarda, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler ve görsel sanatlar gibi farklı disiplinlerle beraber, öğrenci merkezli, eleştirel düşünceyi ve öğrenen farklılıklarını destekleyici çeşitli aktiviteler ve projelere yer verildi. Bu yeni kaynağı, 2-8’inci sınıflardaki tüm öğrencilerimiz ve İngilizce öğretmenlerimizin severek takip edeceklerini düşünüyorum.” dedi.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/