LGS sınav sonuçları açıklandı! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> LGS sınav sonuçları açıklandı!26.06.2018 18:06

LGS sınav sonuçları açıklandı!

LGS sınav sonuçları açıklandı!


2 Haziran 2018 tarihinde milynlarca öğrencinin girdiği Liselere Giriş Sınavı (LGS) için heyecanlı bekleyiş başladı. Milli Eğitim Bakanlığının açıklaması beklenen sonuçlar için veliler dahil milyonlarca kişi bilgisayar ekranına kilitlendi. MEB, LGS sınav sonuçlarını açıkladı!


Bu haber 308 kez okundu. Milli Eğitim Bakanlığı LGS için tarih verdi. 2 Haziran 2018 tarihinde milyonlarca öğrencinin ter döktüğü Liselere Giriş Sınavı için sonuç heyecanı başladı. Peki LGS sınav sonucu açıklandı mı? LGS sınav sonuçları 2018 ne zaman açıklanacak? E-Okul veli bilgilendirme sayfasına giriş nasıl yapılıyor.

SIMAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

MEB, sınav sonuçlarının bugün saat 16'da açıklanacağını duyurmuştu. Sınav sonuçları açıklandı.

1 MİLYON ÖĞRENCİ LGS SINAV SONUÇLARI İÇİN BEKLEYİŞTE
Milli Eğitim Bakanlığınca ( MEB) uygulanan Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Yaklaşık bir milyon öğrencinin ter döktüğü, 2 Haziran'da gerçekleşen LGS'nin sonuçlarının bugün MEB tarafından açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler, http://odsgm.meb.gov.tr adresinden sorgulama sayfası açıldığında sonuçlarına ulaşabilecek. Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 iş günü içinde ÖDSGM resmi internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecek.Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/