İlçe Milli Eğitim Müdürü Adliyeyi karıştırdı... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İlçe Milli Eğitim Müdürü Adliyeyi karıştırdı...02.04.2019 23:45

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adliyeyi karıştırdı...

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adliyeyi karıştırdı...


Elazığ Baskil İlçesinde Cumhur ittifakı ortakları arasında tansiyon yükseldi.


Bu haber 1754 kez okundu.

Elazığ Baskil'de MHP’nin yaptığı itiraz Ak Partililer tarafından tepki ile karşılanırken, siyasi tansiyonun artmasına vesile olarak İlçe Milli Eğitim Müdürünün olaylara müdahale etmesi gösterildi. 

 Seçimleri Ak Parti Adayı İhsan Akmurat’ın 1532 oy alırken en yakın rakibi MHP adayı Tuncer Turus 1499 oy almıştı. Aradaki 33 oy farkı için MHP bugün seçim kuruluna itirazda bulundu. 

Baskil Adliyesinde itirazların yapıldığı gün her iki parti taraftarlar arasında gerginlik yaşandı. 

MHP Baskil Belediye Başkan Adayı Tuncer Turus konu ilgili olarak   şunları söyledi...

” 31 Mart yapılan seçimler sonucunda 33 oy farkı ile ikinci parti olduk. Ancak yapmış olduğunuz tespitlerde seçimi kazanmamıza rağmen sandıklarda yapılan hatalar nedeniyle seçimi az bir farkla kaybetmemiz sağlandı. Biz de hakkımız olan gerekli itirazları yaptık.Ancak konu ile ilgili ve alakası olmayan İlçe Milli Eğitim Müdürünün olaylara müdahil olması ile tansiyonun yükselmesine  neden oldu. Biz burada hakkımızı ararken, bir kamu görevlisinin görevi dışında seçime müdahil olmasını anlamış değiliz. İlin yöneticilerini göreve davet ediyorum. Şu anda emniyet güçleri olayalar çıkmasın diye geniş güvenlik tedbirleri alırken, biz kendi taraftarlarımıza sakin olun çağrısı yaparak tansiyonu düşürmekteyiz” dedi.   


Kaynak: Elazığstarhaber


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/