Güzel Sanatlar Liseleri Öğrenci Kontenjanları... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Güzel Sanatlar Liseleri Öğrenci Kontenjanları...17.06.2018 22:25

Güzel Sanatlar Liseleri Öğrenci Kontenjanları...

Güzel Sanatlar Liseleri Öğrenci Kontenjanları...


Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre yetenek sınavı ile öğrenci alacak liselerin başvuruları 1 Haziran'da başladı.


Bu haber 253 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre yetenek sınavı ile öğrenci alacak liselerin başvuruları 1 Haziran'da başladı.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfını bitiren öğrenciler, öğrenim görmek istediği okul türlerinden sadece birisinin okul müdürlüğüne dilekçe ile birlikte e-Okul üzerinden başvuruda bulunacak. Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi e-Okul üzerinden alınacak. Geçici eğitim merkezlerini (GEM) bitirenler ise dilekçe, bir fotoğraf ve ortaokul başarı puanını da gösteren öğrenim belgesi ile birlikte ilgili okul müdürlüğüne başvuru yapacaklar.

Başvurular;

e-Okul üzerinden alınacak EK-1 Dilekçe Örneği ile 1-26 Haziran 2018 tarihleri arasında ilgili okul müdürlüklerine yapılacak.

Söz konusu Genelge ve eklerine; Milli Eğitim Bakanlığı'nın http://www.meb.gov.tr/mevzuat vehttp://ogm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşılabilmekte.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı İçin “Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alacak Okullara Başvuru” konulu 2018/11 No’lu Genelge için TIKLAYINIZ.

Genelge ekleri için TIKLAYINIZ.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/