Devler Eğitim Kurumları’ndan Öğrencilere Butik Eğitim Fırsatı... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Devler Eğitim Kurumları’ndan Öğrencilere Butik Eğitim Fırsatı...15.02.2019 00:00

Devler Eğitim Kurumları’ndan Öğrencilere Butik Eğitim Fırsatı...

Devler Eğitim Kurumları’ndan Öğrencilere Butik Eğitim Fırsatı...


İstanbul Esenyurt Devler Eğitim Kurumları okul müdürü Gökhay Çan’a Anadolu lisesi ve yeni açılacak olan Havacılık lisesiyle ilgili merak edilen soruları sizler için sorduk.


Bu haber 14918 kez okundu.

İstanbul Esenyurt Devler Eğitim Kurumları okul müdürü Gökhay Çan’a Anadolu lisesi ve yeni açılacak olan Havacılık lisesiyle ilgili merak edilen soruları sizler için sorduk.

1980 Kırıkkale doğumlu,2 kız çocuğu babası olan Gökhay Çan 2003 Çanakkale 18 Mart üniversitesi fizik öğretmenliği bölümü,2008 Marmara üniversitesi matematik bölümü mezunu olan deneyimli eğitimci şu anda da Yıldız Teknik üniversitesinde doktorasını yapmaktadır.

Devler Eğitim Kurumlarıyla yolları uzun zaman önce kesişen Gökhay Çan okul kurucusu Halil Kaval’dan aldığı teklif üzerine yönetici olarak 22 Eylül’de görevine başladı ve günümüze kadar görevini halen sürdürmektedir.

Kendini Ayakta Tutmayı Başarabilmiş Bir Kurum…

Devler Eğitim Kurumları ile ilgili bize neler söyleyebilirsiniz diye sorduğumuzda bize okul müdürü Gökhay Bey düşüncelerini şu cümlelerle dile getirdi. “ Devler koleji 6 yıldır devam eden geçmişinde Deva mesleki teknik Anadolu lisesi ve sağlık meslek lisesi olarak eğitim hayatına başlamış, ancak sektördeki daralma eğitim bakanlığının sağlık meslek liselerine bakış açısının azalmasıyla beraber hemşirelik başta olmak üzere çalışma alanlarının eskisi kadar yaygın olmamasıyla beraber kendini sektörde ayakta tutmayı başarabilmiş ve sağlık meslek lisesinin yanında Anadolu lisesini de bünyesine katmış ve 2 yıldır Anadolu lisesiyle de hayatına devam eden 2019-2020 eğitim öğretim sezonunda bünyesine Havacılık lisesini de katacak başarılı bir eğitim kurumudur.”

Devler Eğitim Kurumları Anadolu lisesi bölümünde ise öğrenciler okul+dersane konseptiyle eğitim görmektelerdir. Kapatılan dershanelerle birlikte öğrencilerin dershane eksiklerini bu şekilde tamamlamayan kurum bu konuyla ilgili olarak öğrencilerine hiçbir eksikliği hissettirmeden üniversite sınav hazırlığında çok fazla yardımcı oluyor. TYT ve AYT sınavlarına hazırlanan üniversite adayı öğrencileri için hafta sonu programları ve kurslarla öğrencilerin sınava hazırlık aşamalarında etkin faktör olarak görünüyor. Haftada 56 saat ders gören öğrenciler hafta içi 10 ders olmak üzere hafta sonu da etüt programları ile 6 saatlik bir eğitim görmektelerdir.

Devler Eğitim Kurumları’ndan Öğrencilere Butik Eğitim Fırsatı…

Kalabalık sınıflarda kaybolmadan, bölgede bulunan devlet okullarının sınıf öğrenci sayıları 50 ila 55 olurken gene bölgede bulunan diğer özel okulların sınıf öğrenci tekrarları 27 iken bu sayı Devler kolejinde sadece 16 öğrenci ile sınırlanmaktadır. Sınıflarda öğretmenle bire bir eğitim fırsatı sunan kolejde her 4 öğrenciye 1 öğretmen ile eğitim fırsatı sunulmaktadır. Öğrencilerin talep ettiği noktada her koşulda bir alt yapı sağlanacağı eğitim kurumunun vazgeçilmezidir. Büyüyen bir marka olmaktan ziyade kaliteli eğitim verip her öğrenciyi geleceğe hazırlamak kurumun başlıca eğitim stratejisidir.

 


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/