BEN ÖĞRETMENİM ! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> BEN ÖĞRETMENİM !02.10.2020 16:47

BEN ÖĞRETMENİM !

BEN ÖĞRETMENİM !


İbrahim Hakkı Hazretlerinin vefasında, Büyük İskender’in kıymet bilişinde, Fatih Sultan Mehmet’in saygısında, Yavuz Sultan Selim’in sevgisinde gizliyim ben.


Bu haber 178 kez okundu.

Yüce Yaradan’ın Resul’üne ilkrnemri “oku” fermanını düstur edinmiş, o emir doğrultusundarnhayatını düzenleyen, “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?”rnilahi sözüyle övülmüş, “Allah beni bir muallim olarak göndermişrnbulunuyor.” diyerek kitap ve hikmeti öğreten peygamberlerin varisi, “Allah’tanrnkulları içinde en çok korkan” ve hayatları övülmüşler seviyesinernçıkarmaya çalışanım ben.

rnrn

Ben öğretmenim.

rnrn

 

rnrn

Hakkı hak bilip ona riayet etme,rnbatılı da batıl bilip ondan sakınma melekesini kazandıran, toplumu geçmişlerndonatıp geleceğe taşıyan, çocuklara küçük adımlarla başlayan koskocaman birrnhayatın ilk temellerini attıran ve kendisine teslim edilen tertemiz ruhlara,rndimağlara şekil veren bir ruh sanatkârıyım ben.

rnrn

Ben öğretmenim.

rnrn

 

rnrn

Milletin çocuklarını yetiştirmekrniçin kendi çocuklarından ayrı gurbet ellerde görev yapan, dokunduğu her başırnkendi evladının başı gören, okşadığı her saçı çocuğunun saçı bilen, dokunduğurnher yüzü kendi yavrusunun teni addeden, geleceği gençlerin omuzlarında biliprnonları ona göre şekillendiren, ülkenin her karış toprağını kendi kanıylarnsuladığına inanan vefakâr insanım ben.

rnrn

Ben öğretmenim.

rnrn

 

rnrn

Canınız kadar sevdiğiniz, herrnbiri bir gül olan çocuklarınıza can olurum, canan olurum.

rnrn

Sizin yokluğunuzu hissettirmemrnonlara.

rnrn

Sizin sevginizi aramazlar benimrnyanımda.

rnrn

Gözyaşlarına arkadaşlık yaparımrnayrılıklarda.

rnrn

Cahillik illetini eğitimle tedavirneden, karanlığa ışık, simalarda tebessüm, acılara merhem, hayatlara yön veren,rngönüllerde iz bırakan ışık huzmesiyim.

rnrn

Memleketin alın yazısını yazanrnkalem, kutlu yolun yolcularına rehber, gelecek aydınlık yarınları inşa edenrnmimar, düşlerinizin yegâne kahramanıyım ben.

rnrn

Ben öğretmenim.

rnrn

 

rnrn

İnsanlık tarihi kadar eski vernzamanın sonsuzluğu kadar ebediyim ben.

rnrn

Geçmişi öğretir, geleceğirnkurgularım. Bedir’den Çanakkale’ye, Uhud’dan Malazgirt’e, tarihte kazanılanrnzaferlere bakın, beni göreceksiniz.

rnrn

İbrahim Hakkı Hazretlerininrnvefasında, Büyük İskender’in kıymet bilişinde, Fatih Sultan Mehmet’inrnsaygısında, Yavuz Sultan Selim’in sevgisinde gizliyim ben.

rnrn

Ben öğretmenim.

rnrn

 

rnrn

Heykeltıraşın mermeri ince incernişlemesi gibi işlerim çocukları ve gönüllerini.

rnrn

Her çocuk bir gül, her okul birrnlalezar ve ben de bahçıvanıyım o gül bahçesinin.

rnrn

Elimdeki hamur gibidir onlar vernen güzel desenli pastaları yaparım o hamurlardan.

rnrn

Elimin değdiği nesillerrnmedeniyetin zirvesi, elimin değmediği nesiller ise ya esir ya da sefil olurlarrnbu âlemde.

rnrn

Sadece harfleri, sayıları, yazırnyazmayı ve okumayı değil, sayılarla ve harflerle bir hayat kurmayı öğretirimrnçocuklara.

rnrn

İçlerindeki gizli hazinelerirnkeşfeder, onları meydana çıkarır, geliştirir ve çocuklarınızı o hazinelerinrnsultanı yaparım.

rnrn

Dünya üzerindeki mesleklerin enrnonurlusu ve en şereflisidir benim mesleğim.

rnrn

Ben öğretmenim.

rnrn

 

rnrn

Siz geleceğe ait umutlarrnbeslersiniz gönlünüzde, ben o umutları nesillerinizde gerçekleştirir sunarımrnsize.

rnrn

Siz küçük bir kalp verirsinizrnbana, ben ona dünyayı doldurup iade ederim size.

rnrn

Siz çorak topraklardan ümidinizirnkesersiniz, ben onların bağrında nehirler akıtırım.

rnrn

Siz karanlığa lanetler okurken,rnben yıldız olurum karanlık göklerinize ve kandil kandil aydınlatırım zifirirnkaranlıkları.

rnrn

Siz geçici görürken şu fanirndünyayı, ben onu ebedi hayatlara beşik yaparım ninnilerimle ve ebedileştiririmrngönül dünyanızda.

rnrn

Siz bir neslin devamı gibirngörürken evlatlarınızı, ben kutsal bir emanet gibi alır, özenle büyütür vernsunarım sizlere işlenmiş kıymetli bir taş gibi, mücevher gibi.

rnrn

Siz acımasız hayatın fırtınalarındarnsavrulurken, ben sığınmanız için kitaplardan limanlar yaparım size kurtulasınızrndiye.

rnrn

Siz çaresiz boğuşurkenrnkaranlıklarla, ben fecre çeviririm o karanlıkları bilginin yardımıyla.

rnrn

Siz olumsuzlukların gölgesindernümidinizi keserken hayattan, ben bütün kusurları muhteşem bir manzaraya çevirenrnmehtap gibi doğarım ümitlerinize.

rnrn

Üzerinize kâbus gibi çökenrnbulutlardan dünyanız karardığında, ben gökkuşağı gibi sararım duygularınızı vernyeniden canlandırırım hayallerinizi.

rnrn

Apansız gelen musibetlerrnkarşısında nefessiz kaldığınızda ve uçuruma dönüştüğünde sessizliğiniz,rngönüllere baharı getiren ben olurum efsunlu kelimelerle.

rnrn

Ben öğretmenim.

rnrn

 

rnrn

Her şeye bir bedel biçebilirsinizrnama bana ve benim yetiştirdiğim nesillere asla...

rnrn

Ben öğretmenim.


Kamil Çakır


Etiketler: öğretmenler günü

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/