Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman ve nasıl yapılır? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman ve nasıl yapılır?16.07.2018 16:54

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman ve nasıl yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman ve nasıl yapılır?


Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandıktan sonra, tercihlerinin de ne zaman ve nasıl yapılacağı merak edildi.


Bu haber 2268 kez okundu.

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlayacak? Tercihler yapılırken hangi noktalara dikkat edilecek? İşte sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri hakkında merak edilen tüm bilgiler…

ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN? 

Atama tercihleri 17 Temmuz ile 20 Temmuz arasında alınacak. Atama  sonuçları ise 23 Temmuz’da belli olacak. Adaylar, sözlü sınav sonuçlarına TC kimlik numaraları ile  “www.meb.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecek. 

TERCİHLER NASIL YAPILACAK? 

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

3. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

4. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak;5.1. “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”5.2. “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. Tercihlerine atanamayan adaylardan “5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü ile bilgi teknolojileri bölümü mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.


Etiketler: para -zam -iemniyet -polis -mahkeme -adliye -haber -memur haber -kamuhaberi -güncel -haber -flaş haber -sendika -Sosyal Güvenlik Kurumu - SSK - Bağkur - kamu -Sigorta - Sorgulama - Emekli Sandığı -memur -eğitim -işçi -okul -mevzuat -kanun -mahkeme -

Diğer EĞİTİM PERSONELİ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/