ÖĞRETMENLER EK DERS KONUSUNDA MAĞDUR OLABİLİR | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> ÖĞRETMENLER EK DERS KONUSUNDA MAĞDUR OLABİLİR18.11.2020 19:44

ÖĞRETMENLER EK DERS KONUSUNDA MAĞDUR OLABİLİR

ÖĞRETMENLER EK DERS KONUSUNDA MAĞDUR OLABİLİR


Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Kovid-19’dan dolayı okulların kapalı kalmasıyla birlikte özlük haklarına riayet edip öğretmenlerin ek ders ücretlerini ödemiş, herhangi bir mağduriyete sebebiyet vermemişti.


Bu haber 3645 kez okundu.
2020-2021 eğitim öğretim yılı açıldığında telafi eğitim için ek ders ücreti ödenmeyeceğine karar verilmiş, canlı derslere göre ek ders ödemesi yapılacağı kararlaştırılmış ve bir çok sendika ve eğitimcinin tepkisine rağmen geri adım atılmadı.

Geçtiğimiz eylül ayında öğretmenlerin büyük bir kısmı ek ders ücreti alamamış, maddi sıkıntı yaşandı

Öğretmenlerin özlük haklarına göre idari izinli olunan günlerde(milli bayram, kar tatili vb.) öğretmenlerin ek ders ücretlerin kesilemeyeceği yer alsa da bakanlığın uygulaması eğitim camiasını şaşırttı.
Mevzuata göre öğretmenlerin ek ders ücretleri canlı ders durumuna bakılmaksızın haftalık ders yüküne göre tam ödenmesi gerekilmekte

Kırsal bölgelerde, köylerde, beldelerde, yeterli ekipman ve internet altyapısının olmadığı, sosyo-ekonomik durumun düşük olduğu yerlerde canlı derslere öğrenci katılımı geçmiş dönemlerdeki gibi olmayacak ve dolayısıyla öğretmenlerin ek ders ücretleri, kendilerinden kaynaklanmasa da haksız olarak kesilecektir.

Bu konuda önlem alınması, öğretmenlerin ek ders ücretleri hiç bir surette kesilmemesi, mevzuata uygun hareket edilmesi, öğretmenlerin okul/kurum müdürlüğün insiyatifine bırakılmaması gibi bir dizi açıklayıcı, açık ve net, somut, tartışmaya kapalı olan resmi yazının acilen illere gönderilmesi gerekmektedir.

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/