Bilişim Öğretmenleri Norm Yönetmeliğini Bakanlığa Sordu | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Bilişim Öğretmenleri Norm Yönetmeliğini Bakanlığa Sordu03.02.2018 17:26

Bilişim Öğretmenleri Norm Yönetmeliğini Bakanlığa Sordu

Bilişim Öğretmenleri Norm Yönetmeliğini Bakanlığa Sordu


Bilişim Öğretmenlerine verilen norm kadro sözü yıllardır askıda, yeni yapılacak atamalar ise yaklaşıyor öğretmenler artık bir gelişme olmasını istiyorlar.


Bu haber 323 kez okundu. Bilişim Öğretmenlerine verilen norm kadro sözü yıllardır askıda, yeni yapılacak atamalar ise yaklaşıyor öğretmenler artık bir gelişme olmasını istiyorlar.

25 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Norm Kadro Yönetmelik Değişikliğinin 23’üncü maddesinin 3’üncü fıkrasında “Sınıfları Bilişim Teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından Bilişim Teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların Bilişim Teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün teklifi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün uygun görüşü üzerine Bakan onayı ile belirlenir.” Hükmü yer almaktadır. Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri bu yönetmeliğin yayınlanmasından sonra büyük umut içine girdiler fakat üzerinden aylar hatta yıllar geçmesine rağmen bu yönetmelikle alakalı çalışmaların bir türlü son bulmaması ve geçtiğimiz atamalara norm sayılarının hiç yansıtılmaması hayal kırıklığı yarattı. Bu yönetmelik çerçevesinde devam eden çalışmaların son bulmamasından dertli olan bilişim öğretmenleri, gerekli norm güncellemelerinin bir an önce yapılarak Şubat atamalarına yansıtılmasını talep ediyor. Bilişim Öğretmenleri Platformu ile güçlü bir ses getiren öğretmenler, bakanlığı internet üzerinden de soru yağmuruna tutuyor. 

Bilişim öğretmenine olan Fatih Projesindeki yoğun ihtiyaç, yönetmelikteki yapılan olumlu değişikliğe rağmen atamalara yansıyacak mı merakla bekleniyor. 


Diğer EĞİTİM PERSONELİ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/