Afrine Yapılan Müdahaleye Destek Oluyorum | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Afrine Yapılan Müdahaleye Destek Oluyorum24.01.2018 21:42

Afrine Yapılan Müdahaleye Destek Oluyorum

Afrine Yapılan Müdahaleye Destek Oluyorum


KİLİSLİ EĞİTİMCİ YAZAR MAHMUT BALCI ‘AFRİNE YAPILAN MÜDAHALEYE DESTEK OLUYORUM’ DEDİ.


Bu haber 332 kez okundu.

Kilisin; Suriye’de Yaşanan Savaştan Dolayı Yaşadığı Mağduriyetlere Kayıtsız Kalmayan Kilisli Eğitimci Yazar Mahmut Balcı Sosyal Medya Hesabında ‘Afrine Yapılan Müdahaleye Destek Oluyorum’ Başlıklı Bir Yazı Kaleme Aldı.

İşte O Yazı:

AFRİN’E YAPILAN MÜDAHALEYİ DESTEKLİYORUM:

Köyümüz Afrin bölgesine beş on kilometre mesafede bulunmaktadır. Bir Kilisli olarak, bir Müslüman olarak, Afrin’e yapılan müdahaleyi meşru görüyorum ve destekliyorum. Çünkü: Binlerce Suriyeli savaş mağduru oldu. Bu savaş milyonlarca insanı ve insanımızı mağdur ederken birilerini ise zengin ediyor. Olan bu coğrafyanın insanına olmakta.
Bu savaş sona ermelidir. Savaş nedeniyle Afrin bölgesi de giderek küresel güçlerin kontrolüne giriyor.
İslam’da esas olan savaş değil barıştır.
Bazı zamanlarda ölçülü olmak şartıyla savaş zaruri olur.
Barışı sağlamak, mazlumlara sahip çıkmak, zalimlere engel olmak, ümmeti bölmeye, değerlerimizi yok etmeye çalışan, işgalcilerle işbirliği yapan, masumları katleden, mabetleri, şehirleri harbeye çeviren hainlere, çocukları katleden, insanlığı ateşe atan zalimlere engel olmak gerekir.
İnsanları aldatan yerli ve yabancı hainlere, yerli maşalara hak ettikleri cezayı vermek, barışı tesis etmek için, sivillere, canlılara ve tabiata zarar vermeden;
mazlumlara destek olmak üzere savaş gereklidir.
Meseleye ırki, mezhebi veya akrabalık açısından değil insani ve İslami açıdan bakmak gerekir.
Bu çerçeveden bakınca Afrin’e yapılan müdahaleyi destekliyorum. Bütün bunlar olurken savaş edebiyatı, özgürlük edebiyatı veya fırsatçılık yapan çıkarcılara da dikkat etmeliyiz. Onların tuzaklarına düşmemeliyiz.
Bize düşen: barış için ter döken, bu kirli savaşı sona erdirmek için çalışan herkese sahip çıkmak, dua etmektir. Allah bize feraset versin. 


Diğer EĞİTİM PERSONELİ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/