24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ RESMİ YAZISI | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ RESMİ YAZISI11.11.2020 21:40

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ RESMİ YAZISI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ RESMİ YAZISI


Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü Resmi Yazısını gönderdi.


Bu haber 3557 kez okundu.
İşte o resmi yazı:

-Bakanlığımız koordinesinde yapılacak olan 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama ve etkinlikleri, 2023 eğitim vizyonunun ana aktörü olan öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının yükseltilmesine katkı sağlayacak, moral ve motivasyonlarını artıracak, birlik ve beraberliğini pekiştirecek programlarla, yurt içinde ve dış temsilciliklerimizde; Covid-19 salgınının en aza indirilmesi, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zaafiyete uğratmayacak şekilde ilgi (a) yönetmelik ve ilgi genelge (b) genelge hükümleri doğrultusunda kutlanacaktır.

İl/ilçe milli eğitim müdürlüklerince 24 Kasım günü gerçekleştirilecek çelenk sunma töreni, sosyal mesafeye dikkat edilerek asgari personelle gerçekleştirilecektir. Ulaşım ve salgının seyri nedeniyle çelenk koyma töreni yapılamayacak il, ilçelerde mülki amirin talimatına göre hareket edilmesi gerekmektedir.

24 Kasım öğretmenler günü salon programları mümkün olduğunca açık alanda, temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına uygun şekilde kutlama kurullarınca uygun görülen sınırlı sayıda katılımcı ile icraa edilebilecektir.
Ayrıca ilgi (b) genelgenin 16. maddesi uyarınca il temsilcisi öğretmen olarak belirlenen öğretmenler, covid-19 salgınına yönelik alınan tedbirler doğrultusunda Ankara’da gerçekleştirilecek törenlerde yer almayacak, temsilci öğretmenler ile çevrimiçi bağlantı gerçekleştirilecektir.

Doç. Dr. Adnan Boyacı
Bakan A.
Genel Müdür

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/